Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴
0
مه پاش در صنعت

مه پاش در این روزها کاربردهای صنعتی بسیاری پیدا کرده است. از دامداری های صنعتی گرفته تا گلخانه های بزرگ و مکانیزه که برای تولید انبوه محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد. از کاربردهای دیگر مه پاش در صنعت میتوان به کنترل گرد و غبار و حشرات در صنایع مختلف نام برد . مثلا در معادن برای کنترل گرد و خاک از مه پاش استفاده میکنند. همچنین در کارخانه های چوب بری هم برای کنترل گرد و خاک از مه پاش استفاده میکنند.

عملکرد سیستم مه پاش در صنعت

نحوه ی عملکرد سیستم مه پاش در معادن و کارخانه ها بدین شکل است که قطرات بسیار ریز آب به دلیل داشتن چسبندگی به ذرات گرد و غبار متصل شده و سنگین میشود و به سطح زمین سقوط میکند. به این شکل گرد و غبار هوا پاک شده و به شرایط مطلوب میرسیم.
از مه پاش برای کنترل گرد و خاک در عملیات تخریب و کندن تونل هم استفاده میکنند.

کاربردهای مه پاش در صنعت

کنترل رطوبت و گرد و غبار در صنعت چاپ و کاغذ
کنترل بخار مایعات در صنایع مختلف
کنترل دما و گرد و خاک در محیط های زیر زمین
کنترل رطوبت و گرد و خاک در صنایع غذایی
تامین رطوبت و سرما برای صنایع مختلف
دفع بوی نامطبوع از محیط

سیستم مه پاش یک سیستم بدون صدا و پاک و بدون تاثیر سوء بر روی کل مجموعه است . رطوبت و دما به صورت یکنواخت در کل فضا پخش میشود و قابلیت گسترش این سیستم در سایر نقاط کارخانه با سهولت دارا میباشد.

مزایای سیستم مه پاش در صنعت

میتوان با استفاده از اتوماسیون دما و رطوبت را به صورت کاملا دقیق کنترل کرد.
با استفاده از سیستم مه پاش میتوان الکتریسیته ساکن و گرد و غبار را کنترل کرد.
با استفاده از سیستم مه پاش رطوبت را بطوری میتوان کنترل کرد که باعث خیسی در محل نشود. در صورتی که این سیستم به درستی در محل بهره برداری نصب و اجرا شود با وجود نازل های ضد چکه و اجرای صحیح سیستم چکه آب و تشکیل قطره نخواهیم داشت.
نسبت به سیستمهای دیگر مصرف برق بسیار پایین تری خواهیم داشت.
نصب و راه اندازی و نگهداری این سیستم بسیار راحت و سریع میباشد. و نحوه ی استفاده از این سیستم به صورت کاملا راحت و کاربردی است و کاربران به سادگی میتوانند استفاده از آن را یاد بگیرند.

کنترل بو در صنایع مختلف

برخی از صنایع مانند تاسیسات زباله سوز دارای بوی نامطبوع و ذرات و پس مانده های معلق در هوایی هستند که در صورت کنترل و مهار نشدن میتواند باعث بیماریهای مختلف شود. در جاهایی که با گرد و خاک و بوی نامطبوع حاصل از عملیات صنعتی روبرو هستیم استفاده از مه پاش بسیار مثمر ثمر و لازم است.

دمای بالا و خشکی هوا و گرد و غبار و بوی نامطبوع عواملی هستند که در محیطهای صنعتی شرایط را سخت و غیر قابل تحمل میکنند و برای حذف این موارد بهترین گزینه برای استفاده سیستم مه پاش است.

مه پاش در معادن

در این محیط کنترل گرد و غبار و همچنین پایین آوردن دما یک چالش بسیار اساسی است. سیستم مه پاش این امکان را برای کارفرما ایجاد میکند که بتواند شرایط مطلوب را با کمترین هزینه و حداقل زمان ایجاد کند.
در واقع یک قطره آب با قطر هشت میلیمتر برابر با تقریبا هشت میلیون قطره ریز با قطر بیست میکرون است که این قطرات میکرونی سطح چسبندگی را نسبت به یک قطره دویست برابر افزایش میدهند.

شکل گیری چتر مه توسط نازل های مه پاش به شکل بسیار محسوس و کارآمدی آلودگی و گرد و خاک و بوی نامطبوع را کاهش میدهد.

Post Author: admincms

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ALLCHANNELS

ما را در تگرام دنبال کنید

ورود به کانال تلگرام بستن