Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴
کنترل کرونا بوسیله مه پاش

در این مطلب به نحوه کنترل کرونا بوسیله مه پاش در اماکن شلوغ و پرتردد می پردازیم.
بیشتر بیماریهای واگیردار که بین انسانها شیوع پیدا میکنند معمولا از راههای تماس فیزیکی مستقیم و یا غیر مستقیم و همچنین از راه تنفس انتقال پیدا میکنند. نوع این بیماریها معمولا ویروسی و یا میکروبی است. این ویروسها و میکروبها برای انتقال بین انسانها و سایر موجودات زنده به شرایط مساعد و مطلوبی نیازمندند. این شرایط عبادتند از :

دما و رطوبت مناسب
رعایت نکردن فاصله بین فرد بیمار و سالم
انتقال از طریق سطوح مشترک مورد استفاده فرد بیمار و سالم
تماس فیزیکی فرد بیمار و سالم
تنفس هوایی که ویروس و یا میکروب در آن وجود دارد

ویروس کرونا مانند سایر ویروسهای عامل بیماری واگیردار بین انسانها به شرایط ذکر شده در بالا جهت سرایت و انتقال از یک انسان به انسان دیگر نیازمند است.

رعایت کردن پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی از جمله موارد بسیار مهم و حیاتی برای جلوگیری از شیوع افسار گسیخته ی این بیماری است. ولی در جوامع امروز بشر با شهرهای پرجمعیت رعایت کردن فاصله اجتماعی بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممکن است. اماکن پرتردد و شلوغ مثل مترو ، اتوبوس ، فروشگاهها ، بانکها ، بازار و … که با زندگی روزمره مردم ارتباط مستقیم دارد بهترین مکانها برای انتقال ویروس کرونا هستند.

ما برای اینکه بتوانیم ویروس کرونا را تا حد امکان کنترل کنیم باید در اماکن شلوغ پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

کنترل کرونا با استفاده از مه پاش

از جمله موارد رعایت موارد بهداشتی برای کنترل کرونا بوسیله مه پاش است.
مه پاش با قابلیت پودر کردن مایعات و ایجاد چتر مه از مایعات میتواند نقش بسزایی در کنترل ویروس کرونا در اماکن شلوغ و پرتردد داشته باشد. ما میتوانیم مایعات ضدعفونی کننده را در مخزن مه پاش حل کرده و با نصب سیستم مه پاش در ورودی اماکن شلوغ مثل فروشگاهها و پاساژها و مراکز خرید افرادی که به داخل این اماکن ورود میکنند را از یک تونل مه پاش عبور دهیم و لباسها و وسایل آن اشخاص را قبل از ورود به این مراکز ضد عفونی کنیم و بدین ترتیب از شیوع بیش از حد بیماری جلوگیری کنیم .

بیمارستانها و مراکز درمانی یکی از مهمترین محلهای شیوع ویروس کرونا هستند . زیرا افراد بیمار که به این مراکز مراجعه میکنند با تماس با اشخاص سالم مثل پرسنل زحمتکش بیمارستان و افرادی که بصورت همراه برای بیمار به بیمارستان مراجعه میکنند و همچنین اشخاصی که بیماری های دیگری بجز کرونا دارند و برای درمان آن به بیمارستان مراجعه میکنند ، این افراد را بیمار کرده و با رفت و آمدهایی که به داخل و خارج بیمارستان صورت میگیرد این ویروس به راحتی میتواند به خارج از بیمارستان انتقال یابد . برای جلوگیری از این نوع سرایت باید در گیت ورودی و خروجی بیمارستان برای اشخاص و وسایل نقلیه تونل های مه پاش تعبیه شود و مایع ضد عفونی کنند ه توسط نازل های مه پاش در تونل پودر شود تا تمامی اشخاص و وسایلی که به بیمارستان وارد و یا خارج میشوند بصورت کامل ضد عفونی و از بیماری پاکسازی شوند تا از شیوع بیش از پیش این بیماری جلوگیری بعمل آید .

سیستم مه پاش با توجه به پودر کردن کامل مایعات ، مایع را بصورت چتر مه و با قطر ذرات در حد 20 تا 50 میکرون در هوا معلق میکند و این ذرات قادر هستند تا به ریزترین منافذ اجسام و بدن اشخاص نفوذ کنند و به طور کامل ویروس کرونا را از سطوح بزدایند. سیستم مه پاش با قابلیت سهولت در نصب و اجرا در اماکن مختلف و استفاده ی آسان و مقرون به صرفه جایگاه ویژه ای را در گیت های ورودی و خروجی اماکن مختلف پیدا کرده است .

محل نصب سیستم مه پاش

مه پاش در ورودی پارکینگها و حتی ورودی و خروجی کارواشها نصب و مورد استفاده قرار میگیرد . با این کار میتوانیم سطح خودرو را از تونل مه پاش عبور داده و ضد عفونی کنیم و با استفاده از مه پاش مایع ضد عفونی کننده را پودر کرده و بر روی سطح خودرو بپاشیم تا از پاک بودن بدنه ی خودرو از ویروس کرونا مطمئن شویم
طبق تحقیقات دانشمندان طراز اول جهان این ویروس قابلیت بالایی برای انتقال از سطوح به افراد و بیمار کردن آنها را دارد.
به همین منظور شهرداری تهران اقدام به نصب و راه اندازی تونل های مه پاش در سطح خیابانهای شهر کرده است تا افراد بتوانند در هنگام عبور از خیابان به این تونل ها مراجعه نمایند و با عبور دادن وسیله نقلیه خود از داخل تونل مه پاش نسبت به ضد عفونی کردن وسیله نقلیه خود اقدام نمایند. با توجه ویژه ی مسئولین برای کنترل کرونا بوسیله مه پاش و ریشه کن کردن این بیماری این عمل بصورت رایگان در تمام سطح شهر انجام میگیرد.

شرایط ایجاد تونل ضدعفونی

برای ایجاد تونل ضد عفونی توسط سیستم مه پاش باید یکسری شرایط را رعایت کنیم . از جمله این شرایط میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
استفاده از نازل مه پاش استاندارد با قابلیت پودر بالا
استفاده از پمپ مناسب با فشار کاری بالا جهت پودر کامل مایع ضدعفونی
استفاده از مایع ضد عفونی استاندارد و مناسب که برای سلامت انسان ضرر نداشته باشد
نازلهای مه پاش باید طوری کار گذاشته شوند که شخص و یا شیء عبور داده شده از تونل از زوایای مختلف تحت پوشش چتر مه قرار بگیرد.

برای این منظور بهتر از از نصابان با تجربه و آشنا به مسائل بهداشتی استفاده شود.

محلولهای ضد عفونی ممکن است برای برخی از فلزها ایجاد خوردگی نمایند . برای این منظور باید قبل از استفاده از محلول برای ضد عفونی محیط باید از فرمول شیمیایی آن اطلاع پیدا کنیم و اگر بفهمیم که آن محلول در استیل ایجاد خوردگی میکند از نازل های سر سرامیکی مه پاش استفاده کنیم .

شرکت فورموسا نازل تولید کننده ی کلیه تجهیزات مه پاش آماده همکاری و ارائه تجهیزات مه پاش به تمام ارگانها و مراکز بهداشتی میباشد.

Post Author: admincms

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *