Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴
مه پاش در کنترل گرد و غبار

در این مطلب به عملکرد مه پاش در کنترل گرد و غبار می پردازیم
راه حل قدیمی حذف گرد و غبار از محیط آبپاشی کردن محل مورد نظر است . همانگونه که پس از هر بار بارش باران با هوای مطبوع و بدون گرد و غبار و بدون آلودگی هوا مواجه میشویم .
یکی از مشکلات برخی از صنایع ایجاد گرد و غبار حین انجام عملیات تولید و یا انجام خدمات صنعتی میباشد. این گرد و غبار ایجاد شده میتواند بر روی سلامتی افرادی که با آن شغل سرو کار دارند تاثیر سوء داشته باشد . همچنین گرد و خاک بر روی عملکرد دستگاه های صنعتی مرتبط با آن شغل و محصول تولید شده تاثیر مخرب دارد. از جمله این مشاغل میتوانیم به معادن شن و ماسه ، کارگاهها و کارخانه های چوب بری ، کارخانجات سیمان سازی ، کارخانه های ریسندگی و … میباشد که گرد و غبار جزء لاینفک این مشاغل میباشد و برای رفع این مشکل سیستم مه پاش در کنترل گرد و غبار بهترین راهکار است.

نحوه ی عملکرد سیستم مه پاش در کنترل گرد و غبار

نحوه ی عملکرد سیستم مه پاش در حذف گرد و غبار بدین شکل است که ذرات آب معلق در فضا در مسیر سقوط خود به ذرات گرد و غبار چسبیده و آنها را دور خود جمع میکند و سنگین شده و به سطح زمین سقوط میکند. این ذرات ریز آب به این شکل گرد و غبار و آلودگی را از فضای محیط حذف کرده و شرایط مطلوب را فراهم میکند.
سیستم مه پاش در فضای بسته و فضای باز مثمر ثمر است. چه در فضای بسته ی داخل کارگاه و کارخانه و یا در فضای باز معادن میتوان سیستم مه پاش را به گونه ای طراحی کرد که گرد و خاک را از فضای مورد نظر ما حذف کند و فضا را برای کار و تولید محیا میکند.

از دیگر مزایای سیستم مه پاش در کارخانه ها و کارگاهها و معادن نسبت به روشهای دیگر سهولت در طراحی و اجرا ، قابلیت گسترش سیستم به مناطق دیگر کارخانه ، سرعت در اجرای پروژه ، قابلیت نصب سیستم در مکانهای صعب العبور ، حمل و نقل آسان ، کاربری و خدمات پس از فروش سهل و راحت و …

Post Author: admincms

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *