Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴

نصب مه پاش درگاو داری، مناسبترین روش برای مرطوب سازی و  همچنین خنک کننده محیط گاوداری می باشد.

در این محیط با نصب مه پاش که در گاوداری ، آب به طور مستقیم از طریق نازل دستگاه،  به بیرون هدایت می شود، در واقع آب به صورت قطرات خیلی ریز به بیرون پاشیده می شود، و در اثر تبخیر این قطرات، فضای محیط گاوداری خنک می شود.

اما به این چند نکته هم دقت داشته باشید، که هزینه هر سیستم را در مقایسه مستقیم با سود آن در نظر بگیرید. مزارع دارای گاو کمتر ممکن است در بلندمدت از سیستم های پرهزینه بهره مند نشوند. در مقابل ، مزارع دارای گاو بیشتر ممکن است به ترکیبی از یک یا چند سیستم برای حفظ دمای قابل قبول نیاز داشته باشند

نصب مه پاش در گاوداری

 

نصب مه پاش در گاوداری چه مزیت هایی دارد؟

نصب سیستم های مه پاش در محیط گاو داری می تواند حیوانات را سر زنده تر نگه دارد، که به نوبه خود تولید شیر و سود یک مزرعه را به حداکثر می رساند.

 

تحمل روزهای گرم تابستان در محیط گاو داری برای گاوها غیر ممکن خواهد بود.

در این روزهای گرم سال گاوها انرژی بدنی زیادی ندارند، و همچنین میل به خوردن غذا ندارند، در نتیجه بازدهی شیر آنها پایین می آید.

نصب مه پاش تاثیر قابل توجهی بر گاوها می گذارد، میل غذایی آنها مانند سابق می شود، و در نتیجه شیر بیشتری می دهند.

دومین مزیت نصب مه پاش ، جلوگیری از ورود حشرات موذی می باشد، در روزهای گرم سال، اگر محیط گاو داری مجهز به سیستم سرمایشی نباشد، فضای محیط گاو داری از حشرات موذی پر می شود.

این حشرات نه تنها مزاحمت برای گاو ایجاد می کنند، بلکه عامل انتقال بیماری خطرناکی برای گاو می شوند، و گاو را به تدریج بیمار می کنند، و موجب کاهش مسائل بهداشتی نیز در محیط گاو داری می شوند.

با نصب مه پاش در گاو داری، گاوها زمان بیشتری را صرف استراحت کردن می کنند، همین امر سطح انرژی را در بدن گاوها افزایش می دهد، در نتیجه میزان بهره وری شیر افزایش می یابد.

 

چرا نصب سیستم مه پاش در گاو داری ضروری می باشد؟

حیوانات از جمله گاوها  تحت استرس گرمایی قرار می گیرند ، گرما و دمای زیاد می تواند مشکلاتی در تولید مثل ، کیفیت و کمیت شیر ​​و بسیاری دیگر از مسائل بهداشتی ایجاد کند، به همین خاطر نصب مه پاش در گاو داری بهترین راه حل برای بروز این مشکلات است.

با در نظر گرفتن هزینه برق و آب ، کارآمدترین راه برای خنک کردن گاو در محیط گاو داری، نصب مه پاش در گاو داری می باشد.

مزارع برای انجام کار به تکنیک های صرفه جویی در انرژی تکیه می کنند. انتخاب روشی برای خنک کردن گاوها تا حد ممکن برای عملکرد و سودآوری مزرعه و سلامت و رفاه گاو بسیار مهم است.

 

اما بهترین سیستم مه پاش برای مزارع لبنی برای بهینه سازی سود کدام است؟

 

روشهای مختلفی برای خنک کردن درجه حرارت در یک دامداری وجود دارد و نصب مه پاش در گاو داری یکی از روشهای بهتر است ، انتخاب یک سیستم مه پاش با کیفیت می تواند درد و تلاش زیادی را در دراز مدت نجات دهد.

 

مکانهای متداول برای نصب دوش با نازل های آب پاش قلم هایی است که گاوها در کنار هم جمع شده اند. این روش می تواند میزان مصرف آب و زمان آن را کنترل کند. نازل های آب پاش در مزارع لبنی نیز سیستم کم هزینه ای برای سرمایه گذاری است

 

سیستم های آب پاش اغلب می توانند در فشارهای آب بالاتر کار کنند و به تعمیر و نگهداری منظم تری نیاز دارند. یکی دیگر از اشکالات این سیستم ها این است که گهگاه در صورت دوش زیاد آب می تواند روی پوست حیوان جمع شود و لایه ای از هوا را بین آب و پوست به دام بیندازد ، که می تواند به جای خنک کردن گاو در گرما نگه داشته شود.

 

سخن پایانی

هنگام خنک کردن گاو درمحیط گاو داری ، چندین گزینه برای انتخاب  سیستم سرمایشی وجود دارد. بهترین انتخاب شما برای یک سیستم سرمایشی بستگی به دما، رطوبت ، مساحت و بودجه دارد، نصب مه پاش در گاو داری به علت مقرون به صرفه بودن، بهترین گزینه مناسب می باشد.

 

 

Post Author: ahmady2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *