Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴

 

امروزه با وجود انواع مختلف سیستم های مه پاش در بازار، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک بهترین سرمایه گذاری برای مشاغل یا خانه شما است می تواند تصمیم سختی باشد. عوامل متعددی در انتخاب یک سیستم مه پاش وجود دارد که در این مقاله می خواهیم آنها را مورد بررسی قرار دهیم. این امر به شما  کمک می کند تا در مورد آنچه که خریداری می کنید، اطمینان حاصل نمایید و مطمئن شوید که دستگاه خریداری شده هم موثر است و هم از بالاترین کیفیت برخوردار است.

نحوه عملکرد هر یک از انواع مختلف سیستم های مه پاش در بازار

عملکرد سیستم های مه پاش با وجود تنوع در طراحی آنها به صورت یکسان و با استفاده از یک پمپ تحت فشار، خطوط مه پاش با نازل ها و آب های مخصوص نصب شده صورت می پذیرد. به عبارت دیگر یک پمپ سیستم مه پاش آب را از طریق خطوط و نازل ها به داخل می کشد تا آن را به صورت اتمی درآورده و قطرات ریز که اطراف آن را پر می کند، ایجاد کند. در حین کار، سیستم های مه پاش با سرعت بسیار زیادی، تعداد بی شماری قطرات بسیار ریز، تولید می کنند که به سرعت در هوا پخش می شوند. جالب است بدانید که محیطی که سیستم مه پاش در آن نصب شده است، اثرات قطرات فوق العاده ریز یا مه را در مناطق اطراف آن تعیین می کند. به عنوان مثال، سیستم های مه پاش زمانی که هوا گرم است با استفاده از دریافت گرمای بیشتر و افزایش میزان تبخیر به خنک سازی هوای محیط کمک زیادی می کنند. برعکس، هنگامی که در فضای داخلی استفاده می شود، می توان از مه به دلیل تأثیر دوگانه- کار برای خنک شدن و کار برای مرطوب شدن هنگام تبخیر-  بر محیط اطراف استفاده کرد.

انواع مختلف سیستم های مه پاش در بازار/ سیستم مه پاش فشار قوی و سیستم مه پاش کم فشار

تفاوت اصلی بین سیستم های مه پاش از نظر قدرت فشار پمپ آن سیستم ها می باشد.در سیستم های مه پاش استفاده شده در مکان های مانند  استراحتگاه ها و رستوران ها از پمپ های مخصوصی استفاده شده است که که فوراً محیط اطراف را خنک می کند بدون اینکه احساس مرطوب و چسبناک بودن به شما دست دهد. این در حالی است که سیستم مه پاش کم فشار از این نوع پمپ استفاده نمی کند و معمولاً آب را با سرعت کمتری به صورت مستقیم از شیلنگ باغ یا شیر آب خارج می کند. طراحی ساده این سیستم باعث تولید قطرات آب بسیار بزرگتری می شود که زمان بیشتری برای تبخیر و خنک شدن نیاز دارند، در حالی که منطقه اطراف را مرطوب تر از منطقه ای با سیستم مه پاش فشار قوی می کند. در واقع می توانید پتانسیل خنک کننده قابل توجهی را که با استفاده از سیستم فشار پایین در مقابل فشار بالا از دست می رود محاسبه کنید. همه اینها به خواص ترمودینامیکی مخلوط گاز و بخار مربوط می شود.

مزایای سیستم های مه پاش

دو مزیت اصلی سیستم مه پاش این است که آنها را در زمینه های مختلف بسیار مورد استفاده قرار می دهد. رایج ترین و شناخته شده ترین مزیت کاهش حرارت است. اکثر سیستم های مه پاش را می توان طوری طراحی کرد که هوای اطراف را به میزان قابل توجهی خنک کند و به بیش از 30 درجه کاهش دما برسد. این تفاوت بزرگی ایجاد می کند، به ویژه در بیابان یا سایر محیط های گرم. از سیستم مه پاش در زمینه مقابله با گردو غبار و کنترل گرده های هوا ورطوبت نیز می توان استفاده کرد. هنگامی که به طور صحیح نصب، نگهداری و استفاده شوند، می توانند در تامین هوای پاکیزه و خنک نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

کاربرد های متنوع سیستم های مه پاش در صنایع مختلف

طیف گسترده ای از مجموعه های صنعتی و غیر صنعتی وجود دارند که با استفاده از خدمات سیستم های مه پاش، محیطی خنک و دلپذیر را فراهم می آورند. از جمله محبوب ترین صنایع می توان رستوران ها، استراحتگاه ها و هتل ها اشاره کرد. با این حال، صنایع دیگری نیز وجود دارند که به طور قابل توجهی از مزایای سیستم های مه پاش بهره می برند. از جمله:

  • باشگاه های گلف
  • مراکز خرده فروشی
  • مدارس و مهد کودک ها
  • آتش نشانی
  • مراکز سوارکاری
  • گلخانه ها
  • دامداری
  • پناهگاه حیوانات
  • ایستگاه های انتقال زباله

 

 

 

 

Post Author: ahmady1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *