Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴

نازل مه پاش آب با فشار بالا را که از شیلنگ مه پاش در حال عبوراست را به ذرات ریز در حد میکرون تبدیل میکند آب پر فشار از سوراخهای نازل عبور کرده وتبدیل به پودرمیشود.پودر آب در فضاگرمای هوا را جذب کرده و تبخیر میشود.بنابراین ایجاد خنکی میکند.

نازل مه پاش به صورت برنجی و استیل در سایزهای مختلف موجود میباشد.

نازل مه پاش از یک بدنه استیل ساخته شده که دوام و طول عمر خوبی را به قطعه میدهد. سیستم های مه پاش به منظور صرفه جویی در انرژی، هزینه و جلوگیری از آلودگی هوا در صنایع و زمینه های مختلف تجاری استفاده می شوند.

کاربردها

سیستم های مه پاش با توجه به محدود بودن منابع آبی در دسترس به خصوص در ایران که اکثر نقاط آن بیابانی است انتخاب بسیار هوشمندانه ای بشمار میرود . این سیستم کاربردهای بسیار زیادی در زمینه های مختلف دارد. به عنوان مثال در سیستم های صنعتی به منظور کاهش گرد و غبار و تنظیم دمای محیط ، خنک کننده گاوداری و مرغداری ها ، سیستم آبیاری قطره ای و تنظیم دمای گلخانه ها ، سردخانه های صنعتی ، صنعت کشت قارچ که به رطوبت بسیار بالایی نیاز دارد و دیگر موارد.

مزایا

از مزایای خوب این سیستم خنکسازی و تنظیم دمای سالنهای صنعتی بزرگ با مصرف برق و آب کم است. بعلاوه با کمک این سیستم ها میتوان رطوبت و دما را به صورت یکنواخت در همه جای سالن تنظیم کرد. این موضوع در سالن های کارخانجات بزرگ اهمیت زیادی دارد. مزایای نحوه کارکرد این سیستم به این صورت است که فشار زیادی را پشت هر نازل مه پاش ایجاد میکند. سپس آب را از روزنه ای بسیار باریک عبور میدهد. ذرات ریز آب که در فضا پخش شده اند برای تبخیر گرما را جذب میکنند و دما را کاهش میدهند.

 اساس کار سيستم مه پاش بر اصل توليد ذرات بسيار ريز آب توسط نازل های مه پاش ، در حدود اندازه تقريبي بين 10 میکرون تا 50میکرون ( بسته به نازل مورد استفاده ) و پخش آنها به طور يکنواخت در کل محيط مي باشد. اين ذرات به دليل ريزي و سبکي فوق العاده و نسبت بالاي سطح به حجم ، در هوا به صورت معلق در آمده و با جذب سريع گرماي موجود در فضا تبخير مي شوند . در نتیجه فضا را خنک کرده و رطوبت نسبی محیط را افزايش مي دهد، بدون اينکه هيچگونه اثري از خيسي بر روي سطح از خود باقي گذارد. سیستم مه پاش متشکل از کمپرسور و شیلنگ های فشار قوی و نازل می باشد که در امتداد سالن نصب می شوند. در این روش کمپرسور (الکتروپمپ فشار قوی) آب را با فشاری ثابت و مشخص داخل یک سری شیلنگ های فشار قوی مخصوص تزریق می کند. این شیلنگها در محیط در نظر گرفته شده برای مه پاشی امتداد دارند و به یک سری نازل متصل می باشند.

نازل ها در واقع نوعی آب پاش با یک سوراخ بسیار ریز در حد دهم و یا صدم میلیمتر می باشند که وظیفه دارند آب را به صورت پودر و مه در آورده و داخل محیط پخش نمایند

کنترل میزان دما و رطوبت در فضاهای بزرگ و یکپارچه مانند گلخانه ها و سالنهای پرورش دام و طیور و حتی فضاهای باز شهری در زندگی امروزی ما اهمیت زیادی دارد که برای انجام این هدف طراحی های زیادی انجام شده و راههای گوناگونی پیشنهاد شده است.

یکی از بهترین و کارآمدترین و پربازده ترین این طرح ها سیستم های مه پاش هستند.

سیستمهای مه پاش با بوجود آوردن قطرات بسیار ریز آب با اندازه ی متوسط کمتر از 10 میکرون باعث میشوند که این قطرات فوق العاده کوچک آب به سرعت انرژی گرمایی موجود در محیط را جذب کرده و تبخیر شوند و بدون اینکه از خود خیسی بجا بگذارند محیط را خنک کنند.

سیستم های مهپاش علاوه بر خنک کردن محیط باعث رطوبت سازی در محیط میشوند وگرد و غبار و آلودگی هوا و به طبع آن بوی بد را از بین میبرند. همچنین این قطرات بسیار ریز بوجود آمده باعث ایجاد اختلال در پرواز کردن حشرات پروازی میشوند که این امر باعث دفع این حشرات شود.

از دیگر مزایای سیستمهای مه پاش نسبت به سیستم های دیگر میتوان به قیمت مناسب و نصب سریع و قابل گسترش آن نام برد. سیستم های مه پاش بدلیل تحت پوشش قرار دادن کامل محیط توسط نازلهای مه پاش رطوبت و دما را بطور یکدست و دقیق تنظیم میکند. این دمای کنترل شده و یکدست در محیط،سیستمهای مه پاش را نسبت به سایر روشهای کنترل دما متمایز میکند.

Post Author: admincms

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *