Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴
نحوه نصب سیستم مه پاش

شما می توانید با مهار آب از طریق یک واحد پمپ فشار قوی که به نازل های تخصصی مه متصل شده است، سیستم مه ایجاد کنید. آموزش نحوه نصب سیستم مه پاش و به کار گیری این دستگاه باعث ایجاد ذرات ریز آب می شود که متعاقباً تبخیر می شوند. همچنین به فیلتر کردن آب ورودی کمک می کند زیرا حتی ذرات کوچک می توانند سرهای نازل مه کوچک را مسدود کنند. هنگام استفاده از سیستم خنک کننده مه در فضای باز، گاهی اوقات می توان دمای محیط را تا 35 درجه کاهش داد. لازم به ذکر است که یک سیستم ایجاد کننده مه به فشارهای حداقل 70 بار نیاز دارد تا قطرات 3-5 میکرونی را پخش کند. این اندازه مشخص شده برای قطرات آب جهت دستیابی به نتایج مطلوب بسیار کاربردی و مفید است.

سیستم های مه پاش بسیار محبوب هستند.

چندین سال است که سیستم خنک کننده مه پاش به عنوان وسیله ای کارآمد و مقرون به صرفه برای کنترل محیط زیست رواج یافته اند. سیستم های مه کاربردهای متعددی مانند خنک کننده در فضای باز، رطوبت ، کنترل گرد و غبار و بو، جلوه های ویژه و خنک کننده دام را فرهم می کنند.

نحوه نصب سیستم مه پاش

در حقیقت، سیستم خنک کننده مه برای اولین بار در دهه 1950 توسط صنعت دام استفاده شد. پس از آن به رستوران ها گسترش یافت و بعداً در منازل مسکونی نیز مورد استفاده قرار گرفت. از آن زمان، محبوبیت سیستم های ایجاد کننده مه  به طور پیوسته افزایش یافته است. برای دستگاه های خنک کننده حیاط مسکونی و رستورانی، راه اندازی اولیه سیستم مه نیاز به قرار دادن یک پمپ مه پاش با فشار بالا در نزدیکی منبع آب و اتصال خط مه در اطراف منطقه مورد نظر جهت سرد شدن دارد. با تبخیر مه دمای ناحیه اطراف کاهش می یابد. توجه داشته باشید که خطوط سیستم مه باید در ارتفاع مناسب قرار گیرد تا تبخیر کامل را تسهیل کند. هنگامی که به درستی طراحی و نصب شود، نتایج می تواند بسیار موثر و موفقیت آمیز باشد.

هنگامی که تمام آب از نازل مه بخار تبخیر می شود، چه اتفاقی میوفتد؟

هنگامی که تمام آب از نازل مه بخار تبخیر می شود، دمای بیرون اغلب اوقات مانند تهویه مطبوع به نظر می رسد. در صورت نیاز به گردش هوای اضافی، می توان فن های خنک کننده را نیز وارد کرد. سیستم های خنک کننده مه از تکنیک تبخیر فلاش برای خنک سازی عالی استفاده می کنند و می توانند رطوبت یا کاهش گرد و غبار را در برنامه های خانگی، تجاری و صنعتی اضافه کنند.

شرایط مناسب جهت نصب سیستم های تعدیل کننده دما

شرایط ایده آل برای سیستم های مه برای تولید نتایج مطلوب زمانی است که درجه حرارت بین 29 تا 46 درجه سانتیگراد با رطوبت کم افزایش یابد. اثربخشی سیستم با رطوبت بین 40 تا 90 درصد خوب است اما اگر رطوبت زیر 40 درصد باشد، عملکرد آن با کاهش دما تا حدود 12 درجه سانتی گراد عالی است. در نظر داشته باشید که در صورت نصب صحیح، سیستم مه شکن مناسب نباید باعث خیس شدن کف یا سطوح خارجی شود. در کارخانه ها یا کارگاه ها باید تهویه کافی وجود داشته باشد در غیر این صورت سطح رطوبت افزایش می یابد و تبخیر کامل رخ نمی دهد.

مه پاش گلخانه ای، نمونه رایج سیستم های خنک کننده

سرمایش گلخانه ای با مه پاش و ایجاد رطوبت رسانی کافی از متداول ترین موارد کاربرد مه پاش می باشد. اهمیت نصب سیستم خنک کننده در این محیط به قدری مهم است که لزوما بهتر است توسط یک فرد مجرب و حرفه ای انجام گیرد. سیستم های مه پاش با مزایای بسیار زیادی برای سرمایش گلخانه ای و حفظ آب و هوای مناسب در داخل این محیط ها در هر ابعادی مورد استفاده قرار می گیرند. بدون تردید هر چقدر شرایط گلخانه ها به لحاظ رطوبت و دما مساعد تر باشد، میزان بهره وری نیز به طور چشمگیری افزایش خواهد داشت.

فرموسا نازل، توزیع کننده انواع سیستم های مه پاش

شرکت بین المللی فرموسا نازل به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی در تجهیزات و اتصالات در طول سال ها بسیار محبوب شده است. به جهت سهولوت و تسریع روند نصب سیستم مه پاش، کتابچه های راهنمای کارکرد، نصب و نگهداری همراه با خرید سیستم خنک کننده ارائه می شود تا کاربر راحت تر بتواند از این دستگاه استفاده کند.

 

 

Post Author: ahmady1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *