Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴
مه پاش یک روش آزمایش شده برای مبارزه با افزایش دما است.

با وجود طیف وسیعی از سیستم های خنک کننده در بازار، حیاط خانه شما می تواند مکانی ایده آل برای استراحت و حتی سرگرمی در گرم ترین روزهای تابستان باشد. مه پاش روش آزمایش شده برای مبارزه با افزایش دما است. برای کسانی که عاشق فضای باز هستند، استفاده از سیستم های خنک کننده که به طور ویژه برای این هدف طراحی شده اند، تنها راه حل مشکلات آنها است. بیایید نگاهی به نحوه عملکرد این سیستم ها بیندازیم.

سیستم های خنک کننده در فضای باز چگونه کار می کنند؟

درک نحوه عملکرد سیستم های مه پاش دشوار نیست. هنگامی که قطرات آب بسیار ریز ایجاد شده توسط نازل های مه پاش وارد جو می شوند، گرمای غالب در محیط را جذب کرده و تبخیر می شوند. این فرایند را خنک کننده تبخیری می نامند.

سیستم خنک کننده در فضای باز با پاشیدن مه به هوا به نوبه خود محیط را خنک می کند. هنگامی که مه بخار می شود هوا به تدریج سردتر شده و راه را برای یک محیط خنک و آرامش بخش هموار می کند. این سیستم های خنک کننده اخیراً کاربرد گسترده ای یافته اند. از این دستگاه های خنک کننده به طور روز افزون برای خنک کردن انبارها، رستوران ها، هتل ها و خانه ها استفاده می شود.

مه پاش روش آزمایش شده برای مبارزه با افزایش دما است.

واضح است که نمی توانید در خارج از منزل از کولر استفاده کنید. اگر دوست دارید وقت خود را در خارج از خانه بگذرانید یا به نوعی مجبور به انجام چنین کاری هستید، احتمالا برای شما سخت و طاقت فرسا خواهد بود که در معرض گرما و دمای زیاد قرار بگیرید. سیستم خنک کننده مه پاش بهترین راه حل برای سپری کردن اوقات خارج از منزل، حتی زمانی است که درجه حرارت بالا می رود.

سیستم های خنک کننده تبخیری با فشارهای مختلف

با توجه به فشار و قابلیت استفاده، 3 نوع سیستم مه پاش وجود دارد:

  • سیستم های فشار کم
  • سیستم های فشار متوسط
  • سیستم های فشار قوی

هر سه نوع سیستم مه پاش می توانند محیط را از طریق تکنیک تبخیر خنک کنند که خطوط مه پاش را در امتداد محیط ناحیه ای که قرار است سرد شود قرار می دهد. نازل های منحصر به فرد طراحی شده سپس قطرات کوچک آب را اسپری می کنند که پس از جذب گرما به بخار آب تبخیر می شود. به این ترتیب، گرما از محیط خارج شده و محیط اطراف سرد می شود. با استفاده از چنین سیستم هایی، سرمایش تبخیری هوای متحرک را تازه می کند و نتایج قابل توجهی را ارائه می دهد.

سیستم های مه پاش قابل حمل

در ماه های تابستان که دما به طرز غیرقابل تحملی افزایش می یابد، برای کاهش گرمای جو  به یک سیستم خنک کننده موثر نیاز دارید. سیستم های مه پاش قابل حمل راه حل مناسبی هستند زیرا می توان آنها را دقیقاً در مکان مورد نیاز قرار داد. بادگیرهای قابل حمل چند مخروط مه پاش خنک کننده را حتی با حداقل استفاده از آب تولید می کنند. برای کنترل میزان انتشار بخار آب می توان از نازل هایی با اندازه های مختلف استفاده کرد. تخمین زده می شود که تنها 1 گالن آب برای تولید یک ساعت خنک کننده موثر مورد نیاز است. اکثر فن های مه پاش قابل حمل نیز امکان ایجاد سیستم مه پاش مستقل را می دهند. این به شما این امکان را می دهد که از فن خود به طور معمول بدون انتشار مه استفاده کنید. به همین ترتیب، می توانید مه را بدون استفاده از فن روشن کنید. طرفداران مه پاش قابل حمل را می توان به راحتی در مغازه ها، فروشگاه های خرده فروشی، دفاتر کوچک، گاراژها، انبارها، رستوران های فضای باز و حیاط خلوت قرار داد. از آنجا که این سیستم ها قابل حمل هستند، می توانید آنها را به هر مکانی که می خواهید منتقل کنید. برای حفظ اثربخشی هر سیستم مه پاش، باید فیلترها را سالانه عوض کنید و مخازن آب باید در فواصل منظم تهویه شوند.

نحوه عملکرد سیستم های خنک کننده بدون برق

اکثر سیستم های مه پاش قابل حمل بدون برق و حتی بدون تامین آب ثابت کار می کنند و قابلیت حمل را به عنوان ویژگی اصلی در نظر گرفته اند. برخی از مدل ها وجود دارند که می توانند در صورت موجود بودن به شلنگ باغ وصل شوند تا به طور مداوم از گرما راحت شوند. این دستگاه ها برای راه اندازی آسان مونتاژ می شوند و تقریباً در هر مکانی قابل استفاده هستند.

 

Post Author: ahmady1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *