Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴

مه پاش  در مرغداری در سالن های با مساحت زیاد جهت خنک نگه داشتن فضای محیط به کار می رود، در واقع سیستم های مه پاش مرغداری نقش موثری در تعدیل هوای محیط سالن مرغداری دارد.

در فصل تابستان به این دلیل که دمای هوا افزایش می یابد ، تلفات مرغ در سالن مرغداری به نسبت بیشتر از هر زمانی است، به این خاطر سیستم های مه پاش جهت خنک نگه داشتن محیط سالن مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر به دنبال یک سیستم مه پاش مرغداری در فضای باز برای مرغداری ، مرغداری یا ساختار سایه در فضای باز برای مرغ خود هستید ، به سیستم های پیشرفته مه پاش اعتماد کنید تا به شما در خنک کردن کامل راه حل کمک کند.

سیستم های مه پاش در مرغداری ها

تاثیر سیستم های مه پاش بر میزان تخم گذاری مرغ ها

 

ماه های گرم تابستان می تواند برای جوجه های شما وحشتناک، باشد زیرا آنها برای مدیریت موثر استرس گرمایی مجهز نیستند. آنها به نفس نفس زدن یا پراکندگی حرارت در قسمت های بدون پر خود روی بدن محدود می شوند. داشتن سیستم های خنک کننده برای کمک به سالن مرغداری در مدیریت گرما بسیار مهم و ضروری  است.

وقتی درجه حرارت بالا می رود ، مرغ ها مصرف خوراک خود را کاهش می دهند و عملکرد تخمگذاری آنها کاهش می یابد. برای به حداکثر رساندن توانایی تخمگذاری مرغ های خود ، می خواهید مرغ های خود را با یک سیستم مه پاش موثر در حالت خنک نگه دارید. سیستم های مه پاش در مرغداری ها باعث می شوند، تا پرندگان شما از دمای خنک تری استفاده کنند تا تولید تخم مرغ خود را ادامه دهند.

پس بی شک استفاده از این سیستم در سالن های مرغداری بسیار ضروری می باشد، زیرا میزان تخم گذاری مرغها را افزایش می دهد، و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.

 

طراحی و نصب سیستم مه پاش در مرغداری چگونه می باشد؟

 

هنگام نصب سیستم مه پاش در مرغداری برای اطمینان از حداکثر تبخیر آب ، چند نکته را باید در نظر داشت. این موارد شامل اندازه قطرات ، قرار دادن نازل و انعطاف پذیری سیستم مه پاش است.

 

هرچه قطرات آب کوچکتر باشد ، بیشتر با حرکت هوا معلق می شود. به طور کلی ، در فشار ثابت ، هرچه میزان جریان نازل کمتر باشد ، مه تولید شده ریزتر می شود.

 

عامل دیگری که بر اندازه قطرات تأثیر می گذارد فشار آب است. در اکثر نازل ها هرچه فشار آب بیشتر باشد ، غبار ریزتر ایجاد می شود. قطره کوچکتر بسیار بیشتر از قطره بزرگتر در ارتفاع می ماند و بیش از دو برابر قطره بزرگتر به طور کامل تبخیر می شود.

 

عامل دیگری که تعیین می کند یک قطره تا چه زمانی در ارتفاع بماند ، حرکت هوا است. بدون حرکت هوا ، قطرات ساطع شده از نازل تنها چند ثانیه قبل از برخورد با زمین معلق می مانند. این زمان تعلیق را می توان به طور چشمگیری توسط جریان های هوا توسط فن های چرخشی افزایش داد. علاوه بر این ، فن های گردش خون به ترکیب قطرات با تمام هوای سالن مرغداری کمک می کنند، توجه به این نکته ضروری است که هرچه قطرات آب بزرگتر باشد ، داشتن هوای مناسب برای معلق نگه داشتن قطرات بسیار مهمتر است.

 

برای به دست آوردن حداکثر زمان تعلیق ، بهتر است قطرات موجود در سیستم مه پاش در مرغداری را در بالای یک جریان هوا قرار دهید. این بدان معناست که قطرات قبل از رسیدن به کف باید از جریان هوا عبور کنند. به عنوان مثال ، فرض کنید یک سالن با تهویه طبیعی دارای ردیف 36 اینچی بادبزن گردش در فاصله 50 فوت از خط مرکزی سالن بود. فن ها می توانند مقدار قابل توجهی حرکت هوا را در فاصله 7 متری طرفین فن ها ایجاد کنند. برای به دست آوردن حداکثر زمان تعلیق ، نازل ها باید در نزدیکی سقف در فاصله بیش از هفت پا از خط مرکزی سالن نصب شوند. نازل هایی که در خارج از این ناحیه قرار می گیرند بیشتر باعث خیس شدن کف می شوند. در صورت استفاده از دو ردیف پنکه جفت شده ، نازل ها را می توان در منطقه وسیع تری قرار داد.

 

سخن پایانی

سیستم های مه پاش مرغداری ها یکی از ضروری ترین تجهیزات در سالن مرغداری ها می باشد، در واقع قبل از هر چیزی باید این سیستم در سالن های مرغداری نصب و آماده به کار شود.

 

Post Author: ahmady2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *