Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴

 

اهمیت سیستم های مه پاش برای خطوط تولید فناوری چیست؟ این سوال مهمی است که با توجه به افزایش جمعیت کشور و حتی جمعیت کل جهان و نیاز به برآورده کردن تقاضای آنها، می بایست در اولویت توجه قرار گیرد. اینکه سیستم های مه پاش با طراحی های ویژه خود چگونه بر بالا بردن سطح تولید خطوط فناوری تاثیر می گذارد، موضوع این پست از سری مقالات مربوط به کارایی و عملکرد سیستم تعدیل کننده دما( مه پاش) می باشد.

اهمیت سیستم های مه پاش برای خطوط تولید فناوری چیست؟

با توجه به اینکه جمعیت جهان هر سال با سرعت بالایی در حال افزایش است. دستیابی به تعادل عرضه و تقاضا برای محصولات مختلف، به تلاش بیشتری نیاز دارد و زمانی امکانپذیر خواهد داشت که شرایط مناسب برای کار نیروی انسانی فراهم باشد. به منظور دستیابی به تعادل، شرکت ها در بخش های مختلف، تولید خود را در مناطق کارخانه به 2 یا حتی 3 نوبت افزایش می دهند. با این حال، هنگامی که موضوع سیستم های تکنولوژیکی است، مشکلات گرمایش ریزتراشه ها و انواع مختلف ماشین ها مطرح می شود. به دلیل گرم شدن قسمت های مختلف در طول زمان، ماشین ها دچار نقص های خاصی می شوند. این سبب می شود که تولید متوقف گشته و از سهمیه محاسبه شده عقب بیفتد. چنین وضعیتی موجب می شود که سطح تعادل عرضه و تقاضا به هم بریزد و حتی خراب شود. در نتیجه شرکت ها و کارخانجات تولید کننده در مقایسه با رقبای خود یک قدم به عقب، پس رفت می کنند و کارایی آنها به طرز چشمگیری پایین می آید. برای جلوگیری از چنین مشکلی، سیستم مه پاش یک انتخاب بسیار کاربردی و مقرون به صرفه است. این سیستم یک مزیت بسیار مهم نسبت به سایر سیستم های تهویه دارد که در ادامه به آن پرداخته می شود.

 سیستم های صوتی برای ماشین آلات در کارخانه ها

محصولات با سیستم های مکانیکی مختلف در مناطق تولید کارخانه به بازار ارائه می شود. با این حال، از آنجا که ماشین ها به شدت  و در زمان طولانی کار می کنند، پس از گذشت مدت زمانی گرم می شوند. واضح و روشن است که گرمایش باعث خرابی در نقاط مختلف ماشین آلات خواهد شد. به منظور جلوگیری از این امر، تعادل رطوبت و دما در محدوده تولید باید به حد مطلوب برسد. این را می توان با خنک کننده سیستم عامل های رایانه مقایسه کرد. اینجاست که محصولات سیستم مه پاش یا تعدیل کننده دما پا به میدان می گذارند. آنها بسته به ابعاد منطقه تولید، بهترین فرآیند تهویه و سرمایش را فراهم می کنند. بنابراین، ماشین ها این شانس را دارند که بدون هیچ مشکلی، 24 ساعت در روز بدون گرم شدن بیش از حد کار کنند. در نتیجه این امر، میزان تولید و عرضه کالاهای مختلف به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

  سیستم تهویه ویژه محصولات فناوری

دما و رطوبت برای بسیاری از محصولات مختلف فناوری، به ویژه محصولات میکروچیپ، اهمیت زیادی دارد. فرآیند تهویه و سرمایش صحیح به محصولاتی که از منطقه تولید خارج می شوند اجازه می دهد تا با روشی سالمتر و با کیفیت بالاتر به بازار عرضه شوند. بدون اتلاف وقت، محصولات می توانند بدون افزایش هزینه خط تولید را ترک کنند. انواع سیستم های مه پاش که به این امر اختصاص می یابند بسته به ابعاد و درک هر منطقه تولید متفاوت هستند. این نوع محصولات که از سیستم فناوری نسل جدید برخوردار هستند، در سراسر جهان مطابق با استانداردهای کیفیت بین المللی ارزیابی می شوند. به ویژه از نظر فناوری، ارائه بهترین فرصت با هزینه کم برای از بین بردن مشکلات دما و گرمایش برای ماشین آلات و محصولات مختلف مانند میکروچیپ ها است.

  تاثیر انواع سیستم های مه آلود بر محصولات فناوری چیست؟

با توجه به اصل کار ویژه، سیستم های مه فشار قوی امروزه در مناطق تولید فناوری پیشرو هستند. دلیل اصلی این امر این است که تعادل دما و رطوبت را در هر نقطه از فضا برابر می کند. اما سوال مهم و اساسی این است که سیستم های مه پاش چگونه این کا را انجام می دهند. در یک تعریف ساده و کلی باید گفت که سیستم مه پاش، اجازه می دهد قطرات آب به طور مساوی به هر نقطه از منطقه مورد نظر برسند. سپس اثر خنک کننده مطلوب را از طریق روش تبخیر ایجاد می کند. طراحی این سیستم به نحوی است که با جذب گرمای محیط، عمل تبخیر را انجام می دهد.

Post Author: ahmady1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *