Site Loader
تهران, سعدی شمالی, کوچه امین زاده, ساختمان میخک, طبقه ۲, پلاک ۵۴

محل های استفاده کاربردی سیستم مه پاش

1- دامداریها

2- مرغداریها

3- پرورش قارچ

4- کارگاه های چوب بری

5- کارگاه های بلوک زنی

6- چاپخانه ها

7- کارخانجات نساجی

8- کارخانجات چای

9- کارخانجات ریخته گری

10- کارخانجات تولید سیمان و قطعات بتنی

11- انبارها

12- از بین بردن بوی بد در کارخانجات و فضاهای باز

13- از بین بردن گرد و غبار و ذرات سمی معلق در هوا در کارخانجات و فضاهای باز

14- اتاق مه سرد در استخر

15- خنک کردن دستگاه های صنعتی

16- خنک کردن و مرطوب کردن هوا در فضای سبز ، ویلا ، باغ ، آلاچیق ، رستوران

گلخانه ها

گلخانه ها که مکان ها بسته ای هستند برای پرورش گیاهان و میوه های خاصی به کار می روند. کنترل دما در این مکان ها بسیار مهم است و سرد یا گرم کردن آنها می تواند هزینه بر باشد. استفاده از سیستم های مه پاش که هزینه کمی در بر دارند می تواند با تامین رطوبت کافی دمای این مکان ها را در حد مور نیاز نگه دارد. از طرفی با ایجاد یک جریان کافی از هوا، رطوبت به سرما تبدیل شده و نیاز به دستگاه های خنک کننده به حداقل می رسد.

رستوران ها و پیتزا فروشی ها

در رستورانها و مکان های طبخ و تناول غذا به خاطر وجود حرارت و بوی ناشی از غذا و همین طور تنفس افراد، بوی نامطبوعی در فضای ایجاد می شود. با استفاده از سیستم های مه پاش هم می توان این فضا ها را در حد مناسبی مرطوب و لطیف نگه داشت و هم می توان با ایجاد ابری از گلاب، بوی بد سالن را تغییر داد.

سالن های پرورش قارچ

قارچ ها گیاهانی هستند که نیاز به آب زیادی ندارند. به همین خاطر می توان با استفاده از سیستم های مه پاش آب مورد نیاز آنها را تامین کرد و از طرفی مکان کشت آنها را نیز مرطوب نگه داشت تا دمای محیط برای آنها کنترل شود.

محل تجمع افراد ، هیئت های عزاداری و سخنرانی

در مکانهای که افراد برای برنامه خاصی دور هم جمع می شوند، همچون مساجد یا تکیه ها یا مکانهایی که برای ایراد سخنرانی در نظر گرفته می شود، به خاطر دمای که از بدن و تنفس آنها منتشر می شود ، فضای آن تجمع گرم و بد بود می شود. استفاده از سیستم های مه پاش می تواند محیط را مطبوع کرده و دما را کاهش دهد.

گلاب پاشی و تهویه مطبوع

گلاب پاشی یکی از راه کارهایی است که برای تغییر بوی بد محیط مخصوصا در مکان ها پر تجمع استفاده می شود. اگر این گلاب پاشی به صورت ابری و به شکل پودر شده باشد تاثیر بیشتری بر جای می گذارد. سیستم های مه پاش می تواند این مهم را به انجام برساند. با این تفاوت که به جای آب از گلاب برای مه پاشی استفاده می گردد.

مرغداری و مکانهای پرورش طیور

مرغداری ها مکانهایی هستند که به خاطر فضای زیادی که دارند همیشه بحث کنترل دما و رطوبت آن ها یک مسئله است. ماکیان و طیور پرورشی از جمله مرغ های برقی، پرندگان حساسی هستند و نسبت به تغییر دما و رطوبت به شدت واکنش نشان می دهند. با استفاده از سیستم مه پاش به راحتی می توان رطوبت و به تبع آن دمای این فضاها را کنترل کرد.در فصل تابستان در محیط کارتان احساس گرمای شدید می­ کنید؟ گل­خانه­ ی شما­ رطوبت کافی و بازدهی مناسب ندارد؟ در سالن­ های سربسته پرورش دام، گرمای بیش از حد موجب تنش در دام­ ها شده است؟ مطمئنا استفاده از کولر و وسایل خنک­ کننده­ای مانند آن می ­تواند به حل این مشکلات کمک نماید؛ ولی همواره راه­ حل مناسب و به صرفه­ تری نیز وجود دارد.دستگاه مه پاش برای تنظیم رطوبت و خنکی هوا می­باشد. دمای بیش از حد و رطوبت پایین موجب کاهش بازدهی محصول می­شود. لازم است در محیط­هایی مانند گل­خانه یا پرورش دام و طیور از این دستگاه استفاده شود. کار مه پاش ایجاد رطوبتی است که می­تواند بهخنک شدن و تهویه مطبوع هوای محیط کمک شایانی نماید. مه پاش این روزها، به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است. و در تمامی فصل ها میتوان از این سیستم استفاده کرد .با توجه به این­که هر چه جسم ریز­تر باشد واکنش ­پذیری آن نسبت به عوامل محیطی بیش­تر می ­شود، قطرات میکروسکوپی آب برای تبخیر شدن، در مدت کوتاهی گرمای موجود در محیط را می­گیرند و باعث خنک شدن آن می­ شوند. لازم به ذکر است که این قطرات اثر خیسی بر روی کف زمین از خود به ­جای نمی­ گذارند.

 

Post Author: admincms

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *